Кросівки сьогодні виступають найпопулярнішим взуттям. І це не дивно, вони стильні, зручні, практичні, мають різноманітний дизайн та функціонал. Величезний попит на таке взуття стимулює виробників випускати велику кількість різноманітних моделей. Всім відомі бренди https://europasport.com.ua/ua/muzhskie-krossovki-reebok/ кросівки reebok, adidas, puma, nike, new balance та багато інших. Як же не розгубитись при такому асортименті?
Які існують види кросівок?
Дане взуття ділиться на три види – це спортивні, туристичні та повсякденні кросівки.
Єдиний вид кросівок, де зовнішній вигляд не має ніякого значення туристичний. Головну роль при виборі відіграє тільки підошва. Вона повинна бути дуже міцною та зносостійкою з глибоким протектором, який можна порівняти з зимовими черевиками. Все трекінгове взуття виготовляється з врахування великого навантаження, ходьбі по різній місцевості та ґрунту.
Повсякденні кросівки кожен для себе вибирає інтуїтивно. Влітку краще обирати моделі з гарною вентиляцією, а взимку віддавати перевагу шкірі. Протектор на такому взуті не глибокий, або зовсім відсутній. Головне – це зручність та комфорт.
А ось спортивні кросівки діляться на багато видів, залежно від сфери використання. На них і зупинимось більш детальніше.
Яке буває взуття для спорту?
Якісний магазин спортивного взуття та одягу https://europasport.com.ua/ua/ пропонує безліч варіантів. Подивившись візуально, начебто всі кросівки схожі, але не знаючи нюансів можна сильно помилитись з вибором.
Максимально пружні, вище ніж звичайні з товстою підошвою та середнім протектором – це кросівки для баскетболу.
Футбольне взуття виготовляють виключно з шипами різного виду та гладкою підошвою. Їх ще називають бутси.
Кросівки для бігу вимагають наявність наступних факторів:
- Моделі виготовлять з м’яких та дихаючих матеріалів, шкіра може виступати тільки як додатковий матеріал.
- Комфортна ортопедична підошва з амортизаторами на п’ятах.
- Взуття повинно бути максимально легким, щоб не давати зайве навантаження на ноги.
- Повне прилягання до ступень.
- Для занять на біговій доріжці потрібно обрати м’яку підошву, а для ґрунтових доріг навпаки жорстку.
- Протектор обов’язково повинен мати антиковзаючий ефект.
Для фітнесу чи занять у залі звичайні кеди не підійдуть. Підошва на кросівках повинна бути зносостійкою, зручною та з протектором середньої жорсткості, яка призначена для слизького покриття. Займаючись спортом людина сильно пітніє, це також стосуються ніг, тому кросівки виконуються з дихаючого матеріалу.
Танцювальні кросівки дуже гнучкі та нагадують туфельки. Підошва не цільна та з амортизаційним ефектом, щоб можна було рухатись на носочках. Тенісне взуття виготовляють з максимальною боковою фіксацією та протектором у вигляді зигзага, вони також гнучкі.
Наявність змінної устілки дуже важливе для спортивного взуття. По-перше, завжди є змога замінити її на ортопедичну. По-друге, підтримання чистоти взуття та легке позбавлення від неприємного запаху (устілки дуже швидко та легко прати).
Якісне, гарне брендові взуття не має патьоків клею, всі шви рівні та нитки не стирчать. Відсутній сильній хімічний запах. Всі моделі промарковані розмірами на «язичку».
Пара гарних кросівок завжди легка, як правило, їх вага не більше 500-600 грамів. М’який та приємний на дотик матеріал без їдких запахів та агресивних барвників.
Обов’язково поміряйте взуття перед покупкою, походить мінімум 10-20 кроків та краще робити це у кінці дня, тому що ноги трішки набрякають. Кросівки не повинні викликати дискомфорт у носках чи п’ятах.