Сьогодні електронні гаджети, стали проблемою для багатьох сучасних батьків. Хоч усі розуміють, що без месенджерів, соціальних мереж, гул жити зараз важко, та й без телефону почуваєш себе, як не у своїй тарілці. Навіть дорослим складно відмовитись від різноманітності розваг та інформації, яку можна отримати за допомогою телефону. А тепер уявіть, як почувають себе діти, коли віртуальний світ, поступово заміняє реальний. Яку роль мають гаджети для дитини – оглянемо у сьогоднішній статті.
Як зрозуміти, що в дитини залежність від інтернету, та методи боротьби з нею
Всі батьки розуміють поганий вплив гаджетів для дитини, але заставити від них відмовитись дуже важко. Є декілька ознак, які характеризують залежність від смартфона або інтернету, а саме:
- Порушення сну, безсоння.
- Складнощі, які виникають в процесі прийняття рішень.
- Погіршення пам’яті, погана концентрація.
- Перепади настрою, дратівливість.
- Немає інтересу ні до чого, крім гаджета.
- Раптові спалахи гніву, коли не вдається виграти або пройти наступний рівень гри.
Все це дуже серйозно! Якщо є декілька з перелічених ознак залежності, то потрібно негайно змінювати правила життя не тільки дитини, а й свої власні.
Гаджети для дитини: Перше й основне
Перше й основне, що потрібно зробити батькам – це більше часу проводити з власними дітьми. Визначити то донести до дитини, скільки часу вона може проводити в інтернеті за добу. Звичайно легше, коли ви спокійно готуєте вечерю або займаєтесь власними справами та вам ніхто не заважає. Але для дитини дуже важливо проводити час з батьками, особливо, коли вони самі зацікавлені в цьому, та проявляють справжній інтерес.
Приготуйте обід чи вечерю разом з дитиною. Залучайте її для приготування простих блюд, або звичайної підготовки продуктів. Це не тільки відверне від гаджетів, а й вплине на розвиток. Частіше гуляйте на свіжому повітрі, пояснюйте дітям, що навколо дуже багато цікавого та прекрасного. Парки, акванаріуми, зоопарки, театри, цирк та багато іншого. Сьогодні можна обрати прогулянку на конях, або поганяти на квадроциклах. Погуляти в парку, розважитись на атракціонах, або просто відвідати дитячий майданчик. Якщо пізнавально, та активно проводити вільний час, дитина не тільки буде всебічно розвиватись, а здобуде багато навичок в спілкуванні та взаємодії з навколишніми людьми.
Час вдома
Вдома, теж треба грамотно організувати вільний час. Залучайте дітей до настільних ігор, ви не уявляєте, як це весело та цікаво, особливо, коли граєш всією родиною. Зацікавлюйте малюків ліпкою, малюванням, збиранням конструкторів, пазлів. Це не тільки буде відвертати від девайсів, а й розвине моторику, уяву, логіку, концентрацію тощо.
Домовляйтесь з дітьми, та визначить їх домашні обов’язки в залежності від віку. Обов’язково хваліть дитину за виконану працю, та заохочуйте в наступній. Таким чином, малеча вчиться доглядати за собою та своєю кімнатою, а головне відчуває важливість свого внеску в доброустрій родини.
Відвідуваність гуртків
Не забувайте про гуртки! Визначте, що до вподоби вашій дитині. Сьогодні можна обрати від танців, плавання, гімнастики до шахів, малювання або вивчення іноземних мов. Слідкуйте, що саме дитина дивиться в телефоні, завантажте ігри, які розвивають, а також встановіть батьківський контроль.
Захоплення комп’ютером не завжди погано, але треба, щоб цей час був проведений з користю. В підлітковому віці, можна записати дитину на курси вебдизайну, графіки або в комп’ютерну академію. Це буде добрий вклад в майбутнє.
Коли потроху батьки будуть вводити нові правила, з часом залежність буде згасати. Діти менше часу стануть проводити в гаджетах, та почнуть цікавитись реальним життям, замість віртуального. Про любов – це не вседозволеність, а кропітка праця родини за для майбутнього власної дитини. В дорослому віці, діти завжди будуть пам’ятати радісний час проведений з батьками. Тому, як найбільше проводьте дозвілля с дітлахами, розкривайте для них цей неймовірний світ, показуйте особовим прикладом, як взяти від життя все, а саме головне любіть своїх дітей!