Рівненщина приваблює численних туристів не лише своїми величними замками, старовинними палацами та баштами. Тисячі романтичних пар приїздять у відповідний мальовничий регіон, щоб відвідати так званий Тунель кохання.
Дане визначне місце, яке стало надзвичайно популярним у молоді, розташоване біля містечка Клевань, віддаленого приблизно на 22 км від обласного центру.
Яке минуле має цей нетривіальний об’єкт паломництва, чим він особливий і з якою метою любителі романтики й естетики приїздять сюди, дізнається той, хто дочитає пропонований текст до кінця.
Тунель кохання популярний серед молоді
Як та коли з’явився Тунель кохання?
Мапа туристичних маршрутів України відображає це місце уже більше десяти років. Його поява, точніше, відкриття, відбулося за випадковим збігом обставин.
Мандрівники, зайшовши до гущавини лісу в околицях Клевані, побачили несподівану й дуже незвичайну картину. Їх погляду відкрилася залізнична колія, прихована серед крон дерев.
Звісно, захоплені туристи сфотографували цей неймовірний куточок, давши йому ліричну назву Тунель кохання, фотографії виставили у соцмережу Facebook. Світлини викликали недовіру у багатьох користувачів – скептики відверто натякали на фото-шоп.
Проте знайшлися й такі завсідники мессенджеру, які повірили, що знімки достовірні. Вони вирішили негайно побачити дивовижне місце на власні очі, і їх надії справдилися. Тунель кохання Рівне, як виявилось, існував реально і справляв неймовірне враження.
Зараз про те, як утворилося це місце посеред хащі, поширюються різні легенди.
Наприклад, за однією з версій лісовий коридор захистив закоханих, що втікали з Клеванського замку. Як свідчить даний переказ, сталася ця подія за часів династії князів Чарторийських, правління якої припадало на період пізнього середньовіччя.
Героєм іншої легенди про дивне місце є молодий польський інженер, мешканець селища Оржева, який в Клевані зустрів свою любов. Щоб скоротити шлях до коханої, хлопець вирішив побудувати до неї залізницю – навпростець, через ліс. Кажуть, що цій парі разом бути не судилося, проте її почуття були настільки сильними, що вони зберегли своє кохання до кінця життєвого шляху.
Існує й третя версія, яка є більш реалістичною та прозаїчною. Залізницю в лісі збудували за часів Радянського Союзу. Це була конспіративна гілка військового призначення, тому її замаскували за допомогою дерев. Коли об’єкт перестав використовуватися, його облишили. Тоді за справу взялася сама природа – поступово лісова рослинність створила над рейками дивну конструкцію у вигляді арки.
Цю форму вдосконалив товарний потяг, що став курсувати кожного дня від деревообробного підприємства в Оржеві. Поїздом збивалися гілки – так утворилася тунельна конструкція, що стала унікальним, нерукотворним елементом місцевого ландшафтного дизайну.
Специфіка визначного місця
Існує багато приводів, щоб відвідати Тунель кохання – фотосесія є однією з причин потоку мандрівників у це місце.
Даний туристичний об’єкт являє собою лісовий коридор довжиною 5 км. Дерева в ньому вишикувані таким чином, що утворилася арочна, округла тунельна конструкція.
В останні роки тунель кохання Клевань знаходиться на піку популярності – це одна з візитівок туристичної Рівненщини.
Краса його заворожує й бентежить о будь-якій порі року. Навесні ця місцевість радує мандрівників першою свіжою зеленню, пробудженням природи. Влітку смарагдовий коридор вбирається в пишні шати, стаючи густішим. А з приходом осені він демонструє різнобарвне буяння кольорів – над рештками зелені домінує яскрава позолота й багрянець.
А фотосесія в Тунелі кохання морозної днини дозволить зафіксувати миті справжньої зимової казки – з укритими пухнастим снігом та інеєм гілками.
Професійні фотохудожники звертають увагу на химерну гру тіні й світла в цьому місці – це дозволяє досягнути своєрідного, унікального ефекту.
А місцеві жителі переконані, що цей куточок випромінює потужну позитивну ауру – приїздити сюди вони радять шукачам краси й романтики щороку.
Лісовий коридор, по якому прокладені рейки для потяга, набув символічного значення. Розповсюджені чутки, що поцілунок у цьому місці поєднує закоханих на все життя, а обійми на рейках – надійний спосіб, щоб ніколи не розставатися.
Уже традиційно сюди приїздять з усіх кінців Волині винуватці весільних торжеств – їх світлини виходять завжди чудові.
Що цікавого відомо про цей куточок?
Таких справді дивних, вражаючих фактів можна навести принаймні декілька.
1. Даний об’єкт вже давно успішно використовується як маркетинговий засіб, причому й іноземними компаніями. Наприклад, ще в 2012 році представниками японського бренду Fujifilm був відзнятий рекламний ролик, сюжет якого зображує раптове потрапляння персонажів всередину зеленого тунелю – і оточуючі дива вони зразу фіксують новою фірмовою відеокамерою.
2. Декілька років тому знаменитий Тунель кохання на Рівненщині відвідала делегація японських кінематографістів та акторів на чолі з режисером Акійоші Імазакі. Метою цих гостей із далекого зарубіжжя були зйомки короткометражного фільму, ліричної драми. Ця стрічка демонструється під красномовною назвою «Клевань – Тунель кохання». Головна роль у ній дісталася юній популярній актрисі та моделі Мікі Хонока. Дана робота буда представлена на міжнародному фестивалі в місті Ханой, де здобула високу оцінку фахівців.
3. Аналог українського Тунелю кохання був відкритий в 2017 році в Хефеї – містечку КНР, що в провінції Аньхой. На церемонію його відкриття їздили і представники з України. Загалом, наш та китайський тунелі схожі, але в Піднебесній він менший та коротший.
4. Тунель кохання, що поблизу Клевані, час від часу вносять у топ-списки найдивовижніших залізниць планети.
Висновок очевидний: якщо вже японці, китайці та інші іноземці оцінили красу цієї туристичної пам’ятки Рівненщини, кожен українець має побачити на власні очі відповідне місце хоча б раз у житті!
Інші визначні місця Клевані
Це невелике волинське містечко пропонує мандрівникам і інші, варті уваги історично-культурні місця. До них можна віднести кілька об’єктів старовинної української архітектури:
- Клеванский замок – споруду-фортецю, зведену ще в 1475 році з міцними й високими мурами, яка належала княжій династії Чарторийських (наразі вона потребує реставраційних робіт);
- міст, перекинутий через рів, що веде до відповідного укріплення – конструкція включає чотири прольоти на могутні опори;
- Храм Різдва Христового, будівництво якого було завершене в 1777 році – ця мальовнича церква височіє також неподалік замку;
- Костел Благовіщеня з двоярусною дзвіницею, побудований ще в 1630 році – це одна з найстаріших в Україні греко-католицьких святинь.
Туристичні агенції Рівного пропонують різні екскурсійні маршрути в дану місцевість, в рамках яких передбачені й відвідини Тунелю кохання – стати учасником таких цікавих турів дійсно варто.