В Україні є багато як талановитих, так і патріотичних людей. Добре, коли ці дві зовсім різні якості поєднуються в одному індивідуумі. Таких персон у нас теж вистачає. Саме про одну таку людину ми й пропонуємо поговорити у цій статті.
Мова піде про Христину Панасюк. Хто це така? Якщо спробувати описати її декількома словами, то це українська співачка, композиторка, волонтерка та військовослужбовиця, чия діяльність тісно пов’язана з містом Рівне та й з нашою батьківщиною загалом, бо своєю професійною діяльністю та тим, що вона робить за душевним покликом, вона займається по всій Україні. У соціальній мережі Instagram на своїй сторінці дівчина описує себе так: поет, композитор, співачка, волонтер.
Чим відома Христина Панасюк та чому заслуговує уваги? Перш за все вона має чимало фанатів, які цінують її за творчість, яку коротко можна схарактеризувати, як патріотичні пісні, котрі нагадують українцям про те, що батьківщина у них одна і як важливо її не лише любити, а й за необхідності боронити. Багато у кого на смартфоні/планшеті/ноутбуці та інших гаджетах можна знайти папку з назвою «Христина Панасюк пісні про війну». Окрім того, останні декілька років вона займається активною волонтерською діяльністю та підтримкою українських військових, які зараз дуже цього потребують.
Біографія Христини Панасюк
Ранні роки та юність
Христина Панасюк народилася в Рівному 18 січня 1988 року. З дитинства дівчинка виявляла інтерес до музики, що згодом і визначило її професійний шлях. Вже у тринадцять років вона почала писати пісні; виступає під акустичну гітару. Пісні здебільшого були про кохання, про діток-сиріт, про онкогематологію тощо. Соціальне забарвлення в них було завжди. Сама Христина говорила про це так: «Те, що мені боліло, про те я писала».
Закінчивши музичну освіту, вона почала працювати викладачкою фортепіано в Рівненській дитячій музичній школі №2, де пропрацювала понад тринадцять років.
Особисте життя
Особисте життя Христини тісно переплітається з її професійною та волонтерською діяльністю. Вона неодноразово зазначала, що її натхненням є події в Україні та люди, яких вона зустрічає під час своїх поїздок на фронт. Вона не лише пише та виконує пісні, а й активно займається волонтерством, допомагаючи військовим та їхнім сім’ям.
Щодо романтичних стосунків, можна сказати, що вона загалом сильно не афішує своє особисте життя, що й зрозуміло, бо щастя, як відомо, полюбляє тишу. У доступних джерелах інформації про це немає, зокрема щодо наявності у неї чоловіка чи дітей. Схоже, що співачка Христина Панасюк повністю присвячує себе навчанню дітей гри на фортепіано, а також своїй волонтерській діяльності.

Творчий шлях Христини Панасюк
Свої перші тексти дівчина почала писати ще у 13 років, тому говорячи про Христину Панасюк творчість, слід починати саме з цього етапу її життя, хоча вище вже було сказано, що інтерес до музики в неї був з самого раннього дитинства. Звичайно, спочатку це було щось особисте, чим вона ні з ким не ділилася, але згодом вона почала робити відповідні кроки до сцени. Сьогодні у її репертуарі понад п’ятдесят пісень. Деякі люди заслуховують їх, як кажуть, «до дірок». Як виконавиця Христина дебютувала у 2012 році. На сьогодні вона дала більше тисячі концертів в Україні та для українських громад в Іспанії, Італії, Німеччині, Угорщині.
Її творчість охоплює теми кохання та патріотизму. З початком російської агресії на сході України співачка активно підтримувала українських військових, виступаючи з концертами в зоні бойових дій та організовуючи благодійні заходи. На фронті вона була ще у листопаді 2014. Потрапила до зони бойових дій, вона допомагала бійцям як матеріально, так і духовно − виконуючи свої пісні.
Альбоми: «Україно, підіймись з колін» (2015), «Сили Добра» (2016), «Ангели» (2018), «Небо одне на всіх» (2019), «Живи» (2021). Особливо слід виділити саме останній. Вона присвятила його своєму другові, бас-гітаристу гурту «Тінь сонця» Сергію Гаварі. Альбом містить 13 авторських пісень, написаних у 2020-2021 роках, які об’єднують теми любові та війни. Рекомендуємо до прослуховування її пісні як з цього альбому, так і з інших. Впевнені, що ваш плейлист доповниться багато чим новеньким.
Вона також має кілька пісень у співавторстві з різними гуртами та виконавцями, наприклад, з гуртами «Невічні», «Механічний Апельсин», «Тінь Сонця», Сергієм Присяжним. Це такі пісні, як «Білі лебеді», «Останні ночі без тебе» та інші.

Христина Панасюк та війна
З початком війни на сході України співачка активно долучилася до волонтерської діяльності. Христина Панасюк волонтерство – це не лише про виступи з концертами, а й про допомогу у зборах коштів та необхідних речей для військових.
2023 року Христина прийняла рішення стати до лав Збройних Сил України, про що повідомила своїм колегам та шанувальникам. Дівчина пояснювала це рішення так: «Що б я не робила і як би не робила, на цей момент моя совість чиста – у тому плані, що я максимум зробила, навіть більше, починаючи з 2014-го, для того, щоб допомогти своїй країні». В одному з інтерв’ю вона досить детально розповідала про свої будні на фронті та про складнощі, з якими стикається жінка у таких непростих умовах. Цікаво, що навіть там вона не розстається з музикою, яка допомагає їй пройти через все це та й не лише їй, бо її пісні до вподоби багатьом військовим і простим українцям. У лютому 2023 року вона разом із Катериною «Пташкою» Поліщук, відомою захисницею Азовсталі, виступала перед військовими на Донеччині, підтримуючи бойовий дух захисників України.

Нагороди та визнання
Христина не часто хизується своїми заслугами, але їх в неї чимало, тому не згадати про них було б неправильно.
За свою діяльність вона отримала низку нагород та відзнак:
- Відзнака Президента України;
- Нагрудний знак «Знак пошани» Міністра оборони України;
- Орден княгині Ольги III ступеня;
- Орден «Сталевий хрест непереможних»;
- Нагрудний знак «За заслуги перед Збройними Силами України».
Також минулого року вона стала лауреаткою обласної мистецької премії імені Германа Жуковського за значний внесок у розвиток національного музичного мистецтва.
Через природну скромність навіть в інтерв’ю вона намагається оминати цю тему та більше уваги у розмові зосереджує саме на військових/волонтерських справах, бо це те, що на цей час справді важливо. У кожного свій вклад у цю війну. Навіть коли її називають зіркою, вона зазвичай відповідає однією і тією ж фразою: “Ні, зірки у нас там, на лівому березі Дніпра”.

Христина Панасюк Рівне
Як вже було сказано вище, вона народилася та виросла у Рівному, хоча є мало відомий факт − у зв’язку з певними життєвими обставинами частину дитинства вона провела у Ташкенті, але потім сім’я повернулася на батьківщину. Також дівчина довго працювала у своєму рідному місті. Там вона не лише працювала викладачкою музики, а й активно брала участь у культурному житті громади.
Без перебільшення можна сказати, що саме Рівне стало стартовим майданчиком для її творчої та волонтерської діяльності, тому і сьогодні вона не забуває про свій край та намагається приділяти йому час та увагу.
Ось така цікава та талановита персона, яка є яскравим прикладом митця, котрий поєднує творчість із громадянською позицією та патріотизмом.
Більше про Рівне читайте за посиланням.