Із року в рік все популярнішою у туристів стає Рівненська область. На її території знаходиться чимало принадних для мандрівників локацій. У їх числі – Білівські пагорби, на яких у прадавні часи розташовувалося давньоруське городище, ботанічний феномен, названий тунелем Кохання, легендарний Юзефінський дуб віком близько 1350 років та Березнівський дендропарк.
Надзвичайно дивним та цікавим об’єктом є також Біле озеро на Рівненщині – унікальна в своєму роді водойма. Розповідь про неї, що включає опис фізичних, хімічних та інших характеристик, цікавинки про таке незвичайне озерце та корисну інформацію щодо особливостей відпочинку біля нього, можна прочитати далі.
Загальні характеристики та специфіка
Така водойма розташовується у Вараському районі. Сусідує вона з трьома селами – Круглим, рудкою та Більською Волею й вирізняється майже правильною, овальною геометричною формою.
Показник максимальної глибини цього об’єкту становить 34 метри, його довжина та ширина складає близько 3 км, а площа – 435 гектари.
Цікаво, що за своєю площею Біле озеро в області посідає друге місце (перше дісталося Нобелю), а от у плані краси воно є беззаперечним лідером.
Оскільки джерелом живлення цієї водойми є підземні джерела глибоководних карстових порід, у ньому впродовж цілого року стабільно тримається температура від +7°С до +10°С. Це означає, що на відповідній водній гладі взимку криги нема навіть під час дуже сильних морозів. Покататися по ній на ковзанах неможливо.
Озерна вода містить високу концентрацію гліцерину. Показник цієї речовини в ній перевищує 6 г на й літр.
Численними науковими, лабораторними дослідженнями доведено, що у такій воді шкідливі бактерії повністю відсутні.
Чим незвичайне Біле озеро (Волинь)?
Утворилася ця мальовнича і зовсім нетипова водойма з двох улоговин карстової породи. Назву свою вона отримала через забарвлення дна, поверхнею якого є крейдяні відкладення.
Наслідком надзвичайно великої кількості гліцерину в такій озерній воді стали її унікальні цілющі властивості. Лікувальний ефект посилює і наявність у ній цілого спектру активних мінералів. Серед них варто назвати срібло, сірководень, кальцій та фосфор.
Завдяки відповідному хімічному складу відповідна озерна, дарована самою природою водичка, здатна позбавляти людей від дерматологічних хвороб та сприяти регенерації шкіри. За ці неймовірні властивості вона отримала практично казкову назву – молодильна вода Рівненщини.
Відомо, що в першій половині минулого століття була збудована залізнична вузькоколійна лінія, що вела від даної водойми до самої столиці Польщі. На той час вона була на Європейському контенті найдовшою. А спорудили цю вузькоколійку, на думку багатьох істориків, спеціально, щоб вивозити цілющу воду для лікування дружини самого очільника Польської держави, Юзефа Пілсудського.
Коли тривала Друга світова війна, цілющі властивості озера ставали в нагоді українським партизанам. Завдяки водним процедурам, компресам та примочкам, поранені бійці одужували швидше.
Незвичайною є і рослинність, що оточує відповідний природній об’єкт. Поблизу нього росте багато рідкісних,червонокнижних представників флори, зокрема, поліська орхідея, кмин піщаний та росичка круглолиста.
Особливості й умови відпочинку
Приваблює звідусіль численних гостей озеро Біле (Рівненська область) як локація, де можна чудово провести відпустку або вихідні.
Перебуваючи біля такої унікальної водойми, можна отримати неабияке задоволення моральне та користь фізичну.
Багато невибагливих туристів, що звикли відпочивати «дикунами», просто розбивають поблизу озера намети. На узбережжі є території, відведені під наметові містечка та кемпінги для таких відпочивальників. Це особливо доречний варіант для спокійного дозвілля втомлених гамором і суєтою містян. Він гарантує повну релаксацію та єднання з природою.
Єдина прикрість, з якою можуть зіткнутися мешканці кемпінгів – наявність комарів. Тим не менше, дане неприємне сусідство з цими комахами-кровопивцями мало кого з завзятих туристів відлякує.
Багато з них віддають перевагу турбазам. Наприклад, у мандрівників, що приїздять на Біле озеро, база відпочинку «Холодок» є дуже популярною.
Вибір на користь вихідних чи відпустки на цій курортній водоймі пояснюється і бажанням її відвідувачів оздоровитися. Фахівці стверджують, що для досягнення лікувального ефекту достатньо кількаденного купання тривалістю 30 хвилин на день.
Приваблює гліцеринове озерце і численних рибалок. У його надзвичайно прозорій воді мешкає понад 20 риб. Заповзяті рибалки можуть тут упіймати щуку, карася, окуня і навіть делікатесного вугра. Водяться в озері й раки, хоча тут їх популяція відносно невелика.
Оцінити прозорість водних глибин та мальовничість прибережної зони, особливо в час заходу сонця, можна під час прогулянки на човні або катамарані – це свого роду медитація.
Доречним варіантом для поціновувачів комфорту є оздоровчий комплекс «Біле озеро» – заклад, у якому можуть розташуватися одночасно понад півтисячі постояльців. Його інфраструктура включає їдальню та буфет, пункт прокату водних засобів транспорту, впорядковану пляжну зону, спортивні та ігрові дитячі майданчики.
Відповідний реабілітаційно-оздоровчий комплекс надає відпочивальникам вже підготовлені помешкання – будиночки та кімнати.
Серед них є комфортні будинки, обладнані повноцінними санвузлами, кухнею для самостійного приготування їжі, спальнею, вітальнею та прибудинковою територією з навісом, столом та лавочками.
Передбачений і бюджетний варіант розміщення, з мінімальними зручностями та частковим ремонтом. Висновок такий, що тим, хто завітає на Біле озеро, зняти будинок біля нього не проблема.
Відпочивальники, які подорожують власними авто, можуть також зупинитися в 25 км від озера, в райцентрі – місті Вараш.
У ньому є кілька готелів, наприклад «Золота підкова» та «Вараш», а в селі Колодії розташований готельно-оздоровчий комплекс «Green Zone».
Де знаходиться Біле озеро як дістатися?
З Рівного та райцентру до Білого озера курсує автобус. Можна доїхати сюди й на потязі сполученням «Київ – Львів». Виходити в такому випадку слід на залізничній станції «Рафаліївка», звідкіля недалеко добратися попуткою.
На авто треба їхати до Полиць трасою Е373, а потім звернути на дорогу Т1808 і далі прямувати через таку населенні пункти як Рафаліївка, Суховоля, Стара Рафіліївка, Бельська Воля та Рудка. Поблизу села Рудка і знаходиться ця водойма.
Останні 25 км до озера дорога має погану якість – якщо ви не власник позашляховика, їхати доведеться обережно.
Більше цікавих місць Рівненщини, на нашому сайті.