Тип страхування, що покриває аварії, пов’язані з розривом шин, називається комплексним страхуванням. Використовується, коли фактори, відмінні від аварії чи зіткнення, призвели до пошкодження транспортного засобу, який покривається страхуванням від зіткнень.
Нерідкі випадки, коли після покупки нового комплекту коліс, особливо в інтернет магазинах , виникають непередбачені ситуації Інтернет магазин Autoshini.Com вирішив прояснити кілька, начебто, простих, речей, якими часто нехтують учасники дорожнього руху.
Можлива причина того, що гума луснула, може бути пов’язана із самою шиною. Якщо шина була несправна, збитки можуть покриватися гарантією виробника. Якщо причиною пошкодження гуми був виробничий дефект, відповідальність за шкоду нестиме виробник автошини. Наявність комплексної страховки не гарантує покриття у разі розриву колеса.
Якщо вибух пошкодив машину, є велика ймовірність, що збитки будуть покриті страховкою. Якщо ж не був пошкоджений автомобіль, а тільки шина, це часто не вважатиметься обставиною, що покривається.
Водій несе відповідальність за недбале обслуговування транспортного засобу, але це може бути також виробник, продавець або установник.
Як показує статистика, найчастіше причина криється в несвоєчасній заміні гуми, їзда на повністю лисих колесах підвищує ймовірність ДТП у кілька разів, особливо при їзді в дощ.
Інтернет магазин Autoshini.Com рекомендує не економити та не відкладати заміну до останнього, нові зимові автошини можуть виручити в критичних ситуаціях.
Як уникнути відповідальності за аварію через шину, що лопнула?
У багатьох аваріях винуватцем часто виявляється водій. Якщо з’ясується, що причиною розриву автошини стала недбалість водія, то водій, ймовірно, понесе відповідальність за заподіяну шкоду, що дозволить іншим учасникам аварії подати страховий позов.
Водій може нести відповідальність у таких випадках:
Перевірка стану гуми
Всі водії повинні стежити за тиском у колесах, перевіряти на наявність ознак зношування, таких як потертість, зношеність або тріщини. Невиконання будь-якої з цих вимог зробить їх відповідальними за можливі аварії.
Їзда на несправному колесі
Водії, які знають про дефект колеса, за законом зобов’язані уникати доріг, доки такий дефект не буде усунений. Щоденні планові перевірки можуть підвищити обізнаність щодо стану шин. Якщо водій, у якого стався розрив гуми, не виконав це завдання і став причиною аварії, він, ймовірно, нестиме відповідальність за травми інших учасників дорожньо-транспортної пригоди.
Відповідальність виробника, продавця та установника
Не завжди винуватцем ДТП, пов’язаної з розривом автошини, є водій, все ж таки можуть бути ситуації, які знаходяться поза їхнім контролем.
Наприклад, якщо ви віддали автомобіль на огляд професійному механіку, і він не виявив дефекту, що спричинив аварію, то він може нести повну або часткову відповідальність, залежно від ситуації.
Іншим сценарієм, у якому водій не буде винен, може бути неправильне встановлення шин механіком або встановлення неправильного типу шин, відсутність належного кріплення. Це може призвести до спускання шин, їх розриву, відділення, розбирання та інших непередбачених наслідків.
Крім того, якби роздрібний торговець знав, що продає несправну чи стару гуму, він також міг би бути притягнутим до відповідальності. Нарешті, виробники, які випускають автошини, відповідають, якщо вони несправні або мають небезпечну конструкцію, яка призводить до вибуху на шосе.
Це було відомо у 2000 році, коли Firestone відкликала близько 6,5 мільйонів коліс, що використовуються у вантажних автомобілях Ford та інших легких вантажівках на ринку. Влада США дійшли висновку про можливий зв’язок між виходом з ладу колеса та аваріями, внаслідок яких загинуло 46 людей протягом того року.