Підземелля Рівного – це підземелля, які були знайдені під час розкопок в самому центрі міста, і вважаються його найпотаємнішою локацією.
Відразу хочеться зазначити, що Рівненська міська рада отримала грант від Європейського Союзу на реалізацію проекту “Таємничі підземелля Рівного”. У зв’язку з цим на місці нещодавно розкопаного підземного міста у парку Шевченка побудовані дві лабораторії, обладнані інтерактивними мультимедійними пристроями.
Що цікавого в підземеллях Рівного
Таємничі провалля
Місцеві жителі вже давно загадуються над питанням, чому земля в парку Шевченка постійно просідає. Після чергового обвалу асфальту нарешті почали розкопки.
Довгий час існували лише здогадки та розповіді про підземне місто і таємничий тунель, що пролягає через Рівне. Зрештою легенда підтвердилася. Після того, як було знято завалений асфальт, дослідники та волонтери відкрили підземелля в Рівному.
У 1886 році про підземний хід писав і Володимир Короленко у своєму романі “Діти підземелля”. Місцем дії твору було місто Рівне, де письменник жив і навчався.
Історична версія знахідки
Вхід до підземні тунелі в Рівному знаходився там, де було виявлено підземелля. Кажуть, що він був створений за примхою князя Станіслава Любомирського.
У 1723 році місто Рівне перейшло у власність родини Любомирських. Королівська родина почала будувати комплекс на штучному острові. Для родини Любомирських було створено великий “прогулянковий сад”, посеред якого розбили розкішний виноградник. Кажуть, що князь вирішив збудувати під ним винний льох, а пізніше архітектор Якоб Бургіньйон на прохання князя збудував підвальне приміщення.
Що показали розкопки?
Підвал відомий сьогодні як Тунель Любомирських. Раніше про існування цього таємного ходу говорив дослідник і архітектор Петро Личков на основі старої карти 18 століття.
У 19-20 століттях тут розташовувалася резиденція князя “на горі” Фредеріка Любомирського.
Палац Любомирських був зруйнований під час Другої світової війни та знесений після війни, щоб звільнити місце для парку, але підземна частина будівлі збереглася під фонтаном “Богатир”. Вони лягли в основу інтерактивної музейної експозиції “Таємниче підземелля Рівного”. Проект розробив видатний український художник-монументаліст Анатолій Гайдамака.
Виставковий комплекс складається з верхнього оглядового майданчика та підземної частини. З верхнього майданчика через скляне коло можна побачити фрагменти археологічних розкопок на цій території та підсвічену виставку зброї, знайденої під час досліджень.
Також імовірно, що на цьому місці було давнє городище, і є сліди будівель різних епох.
Всі фрагменти ще вивчаються та аналізуються. І хто знає, скільки дивовижних таємниць відкриється в майбутньому.
Міські історики та активісти подолали чимало скептицизму, коли розпочали розкопки у 2016 році. І тепер це місце утвердилося як пам’ятка архітектури.
Тут є цілий комплекс атракцій. Це не традиційний музей підземелля Рівне, а самодостатня атракція з освітнім та розважальним змістом.
Фундаменти старих стін вкриті археологічними вікнами, обладнаними світловими та звуковими системами. Таким чином, мешканці та гості міста можуть оглянути стародавні руїни, які щовечора під музику підсвічуються різними кольорами.
Комплекс є інклюзивним. Для відвідувачів з обмеженими можливостями також встановлені пандуси. ЄС підтримує збереження автентичності підземелля.
Проект “Таємничі підземелля Рівного”
Проект “Таємничі підземелля Рівного” був розроблений управлінням культури та туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради.
Основна мета – збереження та популяризація історії та культурної спадщини Рівного. Планується ознайомити якомога більше мешканців з історією міста через дослідницькі ігри та залучити більше туристів.
Туристично-розважальний комплекс “Таємничі Підземелля Рівного” запрошує відвідувачів відчинити завісу таємничості та зануритися в історію цього славного міста. Він розташований на руїнах палацика “на гірці”, де жив князь Любомирський.
Ви можете побувати на Рівне підземелля екскурсія до яких є дуже популярною сьогодні.
У підземелля Рівного можна весело провести час з друзями:
- Випробуйте віртуальні пригоди в підземеллях, відвідайте окуповані прибульцями міста та візьміть участь у знищенні зла.
- Розважайтеся у QR-квестах (виконуйте завдання швидко та успішно й отримуйте подарунок).
- Відсвяткуйте день народження або важливе свято.
Пропонуємо до вашої уваги підземелля Рівного графік роботи:
- вівторок-субота з 10:00 до 19:30,
- понеділок – вихідний,
- неділя – 12:00 – 19:30.
- Перерва 16:00-16:30.
Тож обов’язково відвідайте підземелля Рівне! Бажаємо гарно відпочити!
Більше про цікаві місця Рівного та області читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.