Чарівне місто Рівне наразі не є туристичним містом і не може похвалитися старовинною архітектурою, як Львів чи Кам’янець-Подільський, або курортами, як Одеса. Однак в ньому з’являється дедалі більше сучасних цікавинок, які варто подивитися всім приїжджим. Одна з таких цікавинок – ковані скульптури.
Алея кованих скульптур знаходиться в парку молоді “Лебединка”.
Ідея створити Алею кованих скульптур з’явилась не випадково. Поштовхом до цього стало проведення у Рівному першого міжнародного ковальського фестивалю «Металеве серце України» у 2012 р. Саме тоді було створено першу скульптуру «Ковальське серце», яку ковалі подарували місту. Традиція проведення фестивалю продовжується з року в рік, як і традиція дарування символічних скульптур, виготовлених за тематикою фестивалю. Усі ці ковальські шедеври з глибоким філософським контекстом встановлюються у парку молоді “Лебединка”.
Алея кованих скульптур сьогодні
Сьогодні тут ціла Алея ковальських скульптур, яка стала місцем зустрічі закоханих, фоном для фотосесій, куточком для роздумів. Адже кожна скульптура – це не лише красива картинка, а мотиваційний заклик до переосмислення життєвих цінностей. Лише спробуйте заглибитись у сенс, і Ви не зможете зупинитись поки не розглянете контекст кожної із скульптур. Розкажемо до прикладу про деякі із цікавих скульптур.
“Пожежний з врятованою дитиною”
Скульптура присвячена рівненським пожежникам: “Рівненським вогнеборцям до 150- річчя пожежної охорони міста. Від вдячних рівнян – честь і слава! 17 квітня 2015 року”.
“Диво–Даринка”
Дану ковану скульптуру виготовив рівнянин Роман Велігурський. Клопітка робота над нею тривала цілий рік. Вага скульптури – близько 800 кілограм, а висота – 3 метри. У волоссі Диво-Даринки вплетено десятки кованих прикрас, які виготовили інші ковалі умільці з різних областей України, під час фестивалю «Металеве серце».
“Дитячі пустощі”
Скульптуру «Дитячі пустощі». Виготовив Артем Вольський, коваль із міста Славута. Ця скульптура височезна – 6,5 метрів над землею. Внизу у центрі скульптури є дві лавочки, над якими сидять, тримаючись за яблуко, хлопчик та дівчинка з крилами. Що цікаво, ці лавочки – це ще й карусель.
“Життєві цінності”
В основі даної скульптури велетенські долоні, з яких росте символічне дерево. На цьому дереві розміщено 7 основних цінностей : любов, час, милосердя, духовність, мир, сім’я, достаток. Основна ідея скульптури – все в наших руках. “Що несемо, те й маємо, що тримаємо, те й проростає”. Автор скульптури, Артем Волоський, проробив величезну роботу, адже навіть розміри вражають – 4 метри у висоту та майже 3 тонни ваги.
“Химерна балерина”
«Химерна балерина» з’явилась на алеї кованих скульптур у 2017 році. Тема тодішнього фестивалю звучала як “ Театр абсурду”. Головна скульптура мала відповідати темі, бути частиною цього незрозумілого театру, нею стала балерина. Щоправда, не звичайна, а в дечому абсурдна. Так, у неї довгі рукавички, а на голові – наче рогата шапка. Насправді такі головні убори у період середньовіччя носили жінки. Але балерини в такому не танцюють. Спочатку задумувалося, що у руках цієї незвичної балерини будуть маріонетки, які під час фестивалю створять майстри. Але насправді доволі складно, щоб такого роду вироби різних авторів гармонійно поєднувалися у одній композиції. До того ж обсяг роботи значний. Її тяжко завершити за фестивальні дні. Тож ковалі виготовляли маски-емоції. Це концептуально, адже ними керуватиме балерина.
Варто відвідати Алею кованих скульптур і на власні очі побачити цих безліч цікавих скульптур.
Творчі колективні роботи вже склали своєрідний скульптурний парк просто неба, де усі охочі мають можливість не лише відпочити, а й ознайомитися із ковальським мистецтвом, поміркувати над духовними й філософськими складовими людського життя.