Чи бували ви коли-небудь в театрах? Якщо так, то вам знайома ця неймовірна атмосфера, яка панує в них. Це місця, де оживають п’єси, казки, оповідання.
Сьогодні нас чекає захоплива подорож: драмтеатр м.Рівне запрошує пройтися сторінками свого життя та історії. Не будемо зволікати — починаємо мандрівку!
Історія театру крізь призму років
Усі величні місця мають витоки своєї історії. І захопливо не лише відвідувати їх, скажімо, за прямим їх призначенням, але й доторкатися до цієї історії, дізнаватися, як вона почалась і як змінювалась протягом років.
У грудні 1939 року в місті Ровно (стара назва) відбулася грандіозна подія: було створено Український музично-драматичний театр Рівне. Заснований він був на базі Мелітопольського українського музично-драматичного театру. Та Друга світова війна не дала глядачам змоги насолодитися красою його архітектури та цікавими містами — і до 1944 року він закрив свої двері для поціновувачів високого театрального мистецтва.
Зміни чекали на нього і в 1965 році, коли він змінює розташування: тепер театр розташовується у новозведеному приміщенні і має нову назву — Ровенський український музично-драматичний театр імені Острозького.
З початком новітньої сторінки історії Незалежної України відбувається докорінна зміна усіх державних процесів. Не минає це й культуру: відтепер утверджується театр молодої української держави. Відтак, була здійснена вперше у світі постановка спектаклю “Марія” за мотивами роману Уласа Самчука.
Від 2005 року театр змінив статус: тепер він не просто Рівненський обласний, а ще й академічний. А вже в 2009 році він знову на певний час припинив свою діяльність, так як велась реконструкція площі Театральної.
Наразі він функціонує — афіша драмтеатру пропонує глядачу відвідати море цікавих вистав.
Віхи слави: досягнення, що має театр
Звісно ж, пишучи цю статтю, ми не могли не згадати досягнення, які славлять Рівненський драмтеатр чи не на увесь світ!
У 2003 році було реалізовано давній задум театралів: світ побачила постановка історичної драми “Гальшка Острозька”, автор О. Огоновський. Це театралізоване втілення історії життя відомих князів Острозьких, що правили рівненськими землями у 16 сторіччі.
У 2007 році відомі працівники театру, режисер постановки спектаклю “Берестечко” за мотивами твору Л. Костенко, О. Дзекун і виконавець головної ролі у виставі, заслужений артист України та директор театру В. Петрів були номіновані на отримання Національної премії імені Т. Шевченка. Відповідно до президентського Указу, вони стали її лауреатами у березні 2008 року.
Також Рівненський драмтеатр славиться тим, що саме на його сцені відбулася перша в Україні прем’єра постановки “Короля Лір” за мотивами твору Вільяма Шекспіра.
Також радимо відвідати Рівненський театр ляльок — вистави сподобаються не тільки вашим діткам, але й захоплять вас самих!
Сьогодення
Наразі Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр має різноплановий репертуар: тут ставлять твори вітчизняної та зарубіжної класики, сучасні спектаклі, особливі за жанровим та стилевим розмаїттям та підходом у акторському виконанні. Тут ви побачите і “Марію Тюдор”, і “Сон літньої ночі”, і постановки за мотивами творів Лесі Українки, Івана Франка, Михайла Старицького.
Насичуйте життя приємними емоціями — іноді для цього достатньо забити в пошуку “купити квитки в театр рівне” і подарувати собі та рідним можливість насолодитися відмінною акторською грою, познайомитися ближче з повним цікавинок театральним життям. Повірте, усі, хто хоча б раз був у театрі, одноголосно стверджують: це дійсно вражаючий досвід, незрівняний ні з чим іншим. І правда тут є: відвідуючи театри, ви не лише підтримуєте культуру, але й розвиваєтеся самостійно, відшукуючи багатогранні сенси, які вкладав автор у свою постановку. Це дарує відчуття дотичності до чогось великого і неосяжного. Бажаємо гарного перегляду!
Читайте більше інформації про місто на нашому порталі.