Ми хочемо познайомити вас із деякими — впевнені, вони полонять ваше серце і змотивують рухатися до нових відкриттів. Тож, не марнуймо час — вирушаємо в невеличку онлайн-екскурсію місцями-перлинами Рівненщини, які розпалять у вашому серці бажання побачити їх на власні очі! Ознайомившись з даною інформацією, ви точно зрозумієте чим ще особливе місто Рівне для туриста.
Рівне для туриста: ТОП цікавих місць
Тунель закоханих
Мабуть, найвідоміше і найінстаграмніше туристичне місце: це природно сформований тунель — дерева і кущі сплелися між собою, утворивши унікальну природну арку.
Тунель кохання має особливий колорит, атмосферу, яка звісно не обійдеться без підкріплення легендою: існує ряд повір’їв, які пов’язані з закоханими. Наприклад, якщо акохані поцілуються в тунелі, то цей поцілунок міцно скріпить їхню любов; а якщо молоді стануть на рейки і пригорнуться одне до одного, то вже не розлучаться. Те ж саме чекає, якщо пройти через увесь тунель за руку: любов двох людей ніколи не згасне.
Тому не дивно, що це місце користується великою популярністю у закоханих пар та молодят: тут вони знімають фотосесії. Місцеві кажуть, що прогулянка тунелем насичує позитивною енергетикою.
Фосфатні гори
Ще одне розпіарене місце, куди з’їжджаються любителі красивих фото. Варте уваги місце розташувались біля села Рубче і має зовсім прозаїчне походження: ці гори утворилися внаслідок вивезення відходів з “Рівнеазоту”.
Проте, самі гори мають доволі незвичайний вигляд, нагадують щось космічне, неземне. Додає унікальності місцю озеро насиченого смарагдового кольору.
В останні роки сюди дуже активно приїжджають туристи, адже кожен хоче помилуватися красою незвичних териконів.
Юзефінський дуб
Унікальна ботанічна пам’ятка розташована на Рівненщині, у селі Глинне на території урочища “Юзефинська дача” у Радзивилівській пущі. Раніше господарями на цій землі була княжа родина Радзивилів, тому пуща й отримала таку назву.
Що ж унікального, в звичайному на вигляд дубі? Його вік! Уявіть собі, за оповідями місцевих, дуб застав походи князя Ігоря на древлянські землі, за що має ще одне прізвисько — “Дуб Князя Ігоря”. Легенду про віковічність дуба підтверджено фахівцями: природознавці встановили, що дуб вже понад 10 сторіч росте у цьому місці — повний вік дерева становить 1350 років. Саме тому дуб є одною з визначних пам’яток, яка потрапила до переліку Природних чудес України та визнаний найстаршим дубом країни.
Помічали, як деякі люди обіймаються з дубом? Це все тому, що це дерево має дуже потужну енергетику і за деякими чутками допомагає встановити зв’язок із Всесвітом. Той, хто обійметься з деревом, вбере чисту і світлу енергію, здатну надати велику силу, матиме гарну долю для себе та майбутніх поколінь. Тому у Глиному молодята приїздять до славнозвісного дуба і обіймають його для міцного і злагоджено подружнього життя.
“Кукушка”
Вузькоколійна лінія між Антонівкою та Зарічним у 70-ті роки минулого сторіччя використовувалась для транспортування лісу та інших вантажів, зараз же слугує транспортною лінією для перевезення пасажирів і дуже виручає жителів довколишніх поселень, адже навесні, коли річка Стир розливається, потрапити на інший берег можна тільки в такий спосіб.
Лінія вважається найдовшою з вузьких залізничних колій Європи. Справжньою дивиною є дерев’яний залізничний міст, через який проїжджає потяг, єдиний з таких в Україні.
Незвичайний залізничний шлях став справжньою приманкою для туристів, і не тільки українських: тут побували громадяни Канади, Польщі, Австрії, Німеччини та Великобританії. Найчастіше пік відвідуваності туристами “кукушки” припадає на теплі пори року — весну та літо, коли навколишні краєвиди особливо прикрашають шлях.
Соколині гори
Неймовірної краси заказник, розташований в селі Маринин Рівненської області. Статус заказника місцевості було присвоєно не так давно — у 1983 році. Туристи можуть побачити в ньому рідкісні рослини, які занесені до Червоної книги та Європейського червоного списку.
Коли підніметеся на Князь-гору, вам відкриється вражаючий краєвид. А також зможете погуляти руїнами Губківського замку. Та не замком єдиним: історики встановили, що на території заказника проживали древляни. Також було знайдено кургани та дорогоцінності — римські монети.
Місце оповите старовинною легендою: князь, що проживав у цій місцині, взяв у дружини швейцарську пані. Коли родина молодої приїхала в гості, то відзначила помітну схожість місця з рідною Швейцарією.
З тих пір місце називають також Надслучанською Швейцарією, а поруч навіть облаштували базу відпочинку з однойменною назвою, де можна попаритися у чані, насолодитися красою рівненських лісів та провести час у колі друзів та близьких, орендувавши комфортний будиночок.
Подорожуйте! Ніщо не збагачує душу людини так, як цікаві подорожі. Насичуйте себе та близьких гарними емоціями і нехай ці емоції лишаються приємними спогадами, які завжди зігріватимуть своїм теплом.
Більше про туризм в Рівному читайте у відповідному розділі нашого порталу.