Сьогодні ринок кліматичного обладнання може запропонувати безліч варіантів для дому (зволожувачі, вентиляції, кондиціонери, клімат-системи, мийки тощо).
Контролюється температура та волога у приміщені за допомогою спеціального обладнання – це термогігрометр. Якщо в параметрах ви побачили відхилення від норм (недостатня вологість, грибок, високий рівень пилу, занадто висока або низька температура) можемо запропонувати варіанти вирішення даних ситуацій.
Встановлення кондиціонера
Сучасні моделі такої техніки можуть вирішити безліч задач. Особливо мають попит спліт-системи, які регулюють коливання температур, показники вологості, очищують повітря від пилу, усувають неприємні запахи. Тому, якщо треба купити кондиціонер https://bnclimate.com потрібно звертати увагу на наступні фактори при виборі:
- Площа приміщення і рівень інсоляції.
- Відстань між блоками (довжина траси).
- Рівень шуму кондиціонера.
- Інвертор або не інвертор.
- Режим роботи жалюзей внутрішнього блоку.
- Фільтрація та очищення повітря.
Потужність побутового кондиціонера розраховується виходячи з площі приміщення. 1 кВт виробленої потужності на холод чи обігрів дорівнює 10 м2 площі приміщення.
Правильно підібраний кондиціонер забезпечить комфорт всім членам родини, які проживають у домі.
Якісне зволоження приміщення
Найчастіше з такою проблемою люди стикаються у період опалювального сезону. Рівень вологості повинен бути у рамках 40-60 відсотків. Але на практиці взимку він складає всього 25-30%. З такою ситуацією може впоратись додатково встановлений зволожувач повітря. Якщо рівень вологи не достатній у людей можуть з’явиться головні болі, швидка та хронічна втома.
Найважливіші параметри зволожувача – це продуктивність (оптимальний показник — 300-400 мл на годину), площа приміщення, на яку розраховано пристрій, обсяг резервуара (мінімум 3 літри, для парових зволожувачів — від 5 літрів). Рівень шуму в ідеалі не повинен перевищувати 25 дБ.
Вентиляція приміщення
Дуже важливий етап для здорового мікроклімату в будинку. Часто звичайна вентиляція, особливо у квартирах, засмічується та не виконує свої головні функції. В результаті рясна пліснява та грибок на стінах, стелі, а також конденсат на вікнах.
В таких випадках додатково встановлюють припливно-витяжну систему. Вона потужно відводе вже відпрацьоване повітря, та подає чиста. Ці два процеси їдуть одночасно. Така установка передбачає ще фільтрацію повітря та регулювання вологості в приміщені.
Припливно-витяжна вентиляція виграє по ефективності повітрообміну, універсальності й зручності перед кондиціонером з припливом повітря. Вона якісно фільтрує і вентилює повітря в приміщенні, робить його свіжим і чистим. Але практично не знижує температуру влітку у домі, тому на комфортну температуру 18-22 градуси можна не розраховувати, якщо на вулиці 30+.
У якості іонізатора повітря та боротьби з бактеріями, вірусами та іншими шкідливими мікрочастинками можна встановити соляну лампу. Це природний очищувач повітря. Завдяки якому у людини покращується сон, поліпшується психологічний стан, зміцнюються імунітет та загальний тонус організму.
Мікроклімат приміщення – це внутрішнє середовище в будинку, що впливає на людину. Хороший мікроклімат виключає необхідність організму підлаштовуватися, включаючи механізми теплорегуляції та водно-сольового обміну.